טכניקות אלכימיות

כל טכניקה לוקחת מספר השפעות מרשימת ההשפעות שיש לכל רכיב.

לכל טכניקה שני קטגוריות מיצוי.

סוג מיצוי מלא – הטכניקה לוקחת שלוש השפעות מתת הקטגוריה הזאת.

סוג מיצוי חלקי  – הטכניקה לוקחת שתי השפעות מתת הקטגוריה הזאת.

דוגמא:

טכניקת ה"ייבוש וכתישה"  מקיימת:

סוג מיצוי מלא  – משני

סוג מיצוי חלקי – לוואי

 

המשמעות ששימוש בטכניקה הזאת יפעיל את שלוש השפעות משניות ושתי השפעות לוואי של הרכיב. יתכן ויתממשו גם השפעות משניות או אחרות בשילוב.

במצב בו סוג המיצוי המלא והחלקי של אותה טכניקה הם אותו דבר ילקחו כל ההשפעות של אותה תת-קטגוריה.

כלומר, בטכניקה "התססה" אשר מקיימת את תת-הקטגוריה של משני ילקחו כל ההשפעות המשניות של אותו הרכיב.

יש לשים לב כי היות ולרכיבים יש מעט השפעות תחת הקטגוריה "לוואי" אזי אם סוג המיצוי המלא הוא "פחות" ילקחו כל אותן השפעות מהרכיב.

אלכימיה היא מדע מסוכן ולא צפוי. חלק מהטכניקות המופעלות על חלק מהרכיבים עלולות פשוט מאוד לא לעבוד או במקרה הרע לגרום לתגובה חריפה שעלולה לפגוע באלכימאי.

 

טכניקות אלכימיות

ייבוש וכתישה

ידוע לנו כי מים מקיימים את החלק האקטיבי בחומרים טבעיים. ניסיון להעלים את המים בדרכים שונות מספק גישה אל החלקים הנסתרים של רכיב. התהליך ארוך ודורש אורך רוח, נסיון לייבש את החומרים ע"י חום גדול עלול לחרוך אותם ואילו השארתם בשמש עלול לייצר מצב של חום ולחות הידוע כמקור לעובש ופטריות. הדרך הנכונה משתנה מחומר לחומר אולם כוללת רשתות ואוויר חם ויבש המוזרם בדרכים שונות על פניהם. לאחר כמה שעות של ייבוש משתמשים במכתש ועלי על מנת להפוך את החומר לאבקה דקה. חומר כזה אשר נאטם במיכל יכול להישאר טרי לעשרות שנים.

סוג מיצוי מלא – משני

סוג מיצוי חלקי – לוואי

 

זיקוק

תהליך הזיקוק מאפשר להיפתר מתכונות נוספות של רכיב ולהשיג את התכונות העיקריות שלו בלבד. התהליך כולל מערכת מורכבת של כלי נחושת ותפקידו לאדות חלקים מהחומר בעלי התכונות העיקריות שלו ואז לעבות אותו. לפעמים יש להשרות את החומר במים, שמן או אלכוהול על מנת לאפשר לחלקי הרכיב להתאדות ביחד עם ההנוזל. הנוזל מתחמם עד לרתיחה בתוך תנור הנחושת, יש לדאוג שהרתיחה תשאר כפי שהיא ולא תהיה חזקה יותר על מנת למנוע מתכונות נוספות להגיע לחומר המזוקק. האד עובר דרך צינור נחושת העובר דרך מיכלי מים ומסתיים בפיה לאחר שזה מתעבה. לרוב יש להימנע מכוס ראשונה של הנוזל היוצא מהפיה ומכמה כוסות אחרונות בהתאם לרכיב המזוקק יש ללמוד את חומרי הלוואי הנוצרים, כרגיל לא קשה לזהות אותם.

סוג מיצוי מלא – עיקרי

סוג מיצוי חלקי – עיקרי

 

חליטה

שיטה זו מוציאה תכונות מהרכיב על ידי מיצויים לתך מים. הרעיון הוא לזרז תהליך תבעי של מיצוי מלחות, ולהימנע מתופעות של ריכבון. על מנת לבצע זאת יש למור את המים בטמפרטורה קבועה, הרבה לפני רתיחה, הרכיב מתפרק בטמפרטורות כאלו – מתקבל בישול. יש לשמור את החומר במחצלת, בהתאם לחומר המחצלת תהיה מתכתית או עשויה בד. את המחצלת מכניסים לתוך מים חמים. החוכמה הנרכשת היא הטמפרטורה של המים והדרכים השונות לשמור את המים בטמפרטורה קבועה לתהליך שלוקח שעה עד כמה שעות.שימוש בפחם לבן מקובל בחלק מהמקרים, ולפעמים משתמשים בסיר עם מנוף על מנת לשמור על הטמפרטורה הקבועה – עבודה שדורשת עירנות.

סוג מיצוי מלא – משני

סוג מיצוי חלקי – עיקרי

 

החמצה

כאשר מספיגים חומר טבעי בחומץ או בתמלחת נמנע ממנו כוח חיים שמים או אוויר מספקים לו. בעוד תהליך זה משמר חומרים לחודשים רבים, הבחינו שבחוסר של כוח החיים הזה דברים מפתיעים קורים לרכיבים טבעיים. התהליך כולל הטבעה של חומרים בתמלחת או בחומץ. ואטימתם לזמן ארוך מאוד. החומר היוצא הוא שונה מבחינת התכונות שלו ואם זה נעשה נכון, הוא שורד למשך שנים. החלטה בין תמלחת לחומץ משתנה בהתאם לחומר.

סוג מיצוי מלא – עיקרי

סוג מיצוי חלקי – פחות

 

השקעה

נמצא כי ישנם תהליכים שמתרחשים בתוך תמלחת למלחים בה. על מנת לשחזר את התופעה יש לייצר תמלחת לא טובה, כלומר תמלחת ששום דבר לא יכול להתמוסס בה יותר. לאחר מכן יש לבשל את הרכיב ובהתאם לחומר לערבב את השאריות עם סוכר, מלח או אבקה אחרת. אלכימאים שלמדו השקעה מחזיקים ספרים ארוכים בקשר להרכבים השונים שניתן לייצר בטכניקה זו, זאת אלכימיה משל עצמה.

סוג מיצוי מלא – משני

סוג מיצוי חלקי – משני

 

התססה

תהליך זה כולל שימוש בשמרים על מנת להפיך תכונות נסתרות של רכיב. תהליך עדין הדורש עבודה מרובה למניעת זיהומים. הכנה של והשקעתו במים. הכנת השמרים או פיזורם כאבקה ואטימה של המיכל. התהליך מייצר לחץ ונעשה שימוש בצינור המוחדר למים מורתחים על מנת לשחרר את הלחץ הנוצר במיכל. לאחר תהליך התסיסה המים משמשים את האלכימאי.

סוג מיצוי מלא – משני

סוג מיצוי חלקי – משני

נבחין כי גם המיצוי החלקי וגם המיצוי המלא נלקחים מהקטגוריה של "משני" כלומר חמש תכונות נלקחות מתוך ארבע, או כולם. תמיד השפעה נוספת תתקבל מטכניקת התססה.

 

שריפה

תהליך אגרסיבי ומהיר הדורש שליטה טובה מאד כדי לא לאבד את כל החומר. ניתן להפיק דברים מאוד מעניינים אם מצליחים. יש להגיע לטמפרטורות גבוהות ולשמור עליהם בכל מיני דרכים. נעשה שימוש בפחם לבן, במיכלים עטופים בשמן רותח ובהצבת הרכיב בכד חימר אטום בתוך מדורה. משתנה מאוד מרכיב לרכיב.

סוג מיצוי מלא – לוואי

סוג מיצוי חלקי – עיקרי

 

בישול

התהליך האלכימי הפשוט ביותר שנעשה בו שימוש גם אצל אנשים שאינם אלכימאים.

טכניקת הבישול הינה טכניקה כל כך בסיסית שכל אלכימאי לומד אותה יחד עם טכניקה אחרת (היא מגיעה בחינם למי שלוקח טכניקה אלכימית).

תהליך מוכר מהבית בו מכניסים רכיב למים ומרתיחים את המים, טמפרטורת המים נשארת קבועה כאשר המים רותחים, הרכיב נהיה רך ומתפרק, ניתן להשתמש ברכיב עצמו או במים הרותחים.

סוג מיצוי מלא – עיקרי

סוג מיצוי חלקי – משני

 

סגירת תפריט