דוכסות אדמאן הינה אחת הדוכסויות המרכיבות את ממלכות האדם והיתה, עד שנת 500 לספירת העיר, חלק מממלכת אורוק.

הדוכסות גובלת בדוכסויות טאנדרול, אליזאן ונורמנד. הדוכסות ממוקמת מצפון לים הפנימי וגובלת בשטחי האלפים האפלים.

מה כולם יודעים על אדמאן

השלטון באדמאן איננו יציב והדוכסות ידעה עליות ומפלות חריפות מאוד.

הדוכס הקודם היה אחד מהעריצים הגרועים בתולדות הדוכסות, אך בנו “הממזר” כבש בסיוע קסם, אלכימיה, דת ופשוטי העם את הכס והכריז על עצמו כדוכס, מינוי שקיבל את אישור המלך, שוויתר על כסאו בינתיים.

תחת הדוכס החדש, דוכסות אדמאן הפכה לדוכסות הטובה ביותר לפשוטי העם – תוכניות ללימוד קריאה, פתיחת מסדרי כהונה לאנשים ללא יחוס, לימודי אלכימיה נפתחו במסגרת שירות צבאי – כל זאת במחיר כספי כבד לאוצר הדוכסות.

עם התגברות כוחה של אדמאן בקרב פשוטי העם, גברו גם כינוי הגנאי והשמועות כנגדה – דוכסות הממזרים הוא כינוי הגנאי הנפוץ ביותר, שאחריו נמצא הסיפור על כך שהדוכס וכל האצולה למעשה מתומרנים ומוחזקים באמצעות קסם על ידי הארכי מג האנושי שמתגורר באדמאן.

אדמאן מפורסמת בעיקר בזכות האקדמיה שלה ללימוד אלכימיה, אקדמיה שלפי האגדות והסיפורים נוצרה עוד בימי המלך האנרד הראשון והמלכה סרין הראשונה.

הדת הרישמית של הדוכסות היא דת האומפרימה, עיר הבירה שלה הם אודנבורג

חברה

באדמאן יש שתי ערים גדולות: אודנבורג (Odenburg) על נהר אודן וונגרברג (Vengerberg). מעבר להן יש מספר עיירות קטנות, אך אף אחת לא גדולה מספיק כדי למשוך תנועה משמעותית מחוץ לדוכסות.

אודנבורג היא העיר הגדולה באדמאן, עיר עתיקה ומפוארת. היא מקום מושבו של דוכס אדמאן. ונגרברג היא העיר בה ממוקמת אקדמיית אדמאן המפורסמת – עיר רועשת יותר, מסחרית יותר (ומלוכלכת יותר) מאודנבורג.

היסטוריה

ערך מורחב: שורשי אדמאן, היסטוריה אדאמנית מורחבת

דוכסות אדמאן נמשלת ע”י שושולת אדמאן, על שמה נקראת הדוכסות. ראש המשפחה והדוכס הנוכחי הינו ואנס אדמאן.

דוכסות אדמאן הוקמה לפני מעל 800 שנים, ומתקופה זו נותרו רק אגדות. תושבי אדמאן רואים באגדות אלו אמת, אך לפחות ברמה האקדמית לא ניתן להחשיב אותן כיותר מאמונה עממית.

באותם הימים, באזור בו נמצאת דוכסות אדמאן היום הייתה ממלכת אודן. אל שטחי הממלכה הגיעו חמש משפחות (ביניהן משפחת אדמאן), מדרום. לא ידוע מאיפה הגיעו, אם מאזור החוף, מעמק הנהר, ואולי אפילו מעבר לים! בהגיען לאזור אודן החליטו חמשת המשפחות להתיישב, ולהשתלב בחיי האוכלוסיה המקומית.

חמשת המשפחות הביאו איתן ידע חדש שלא היה מוכר באותה ממלכה, והידע הזה הרשים את המקומיים ואפשר להן להתקבל בברכה.

כמאה שנים לאחר התיישבות חמשת המשפחות, האלפים האפלים פלשו לממלכה בכח רב. התושבים היו בסכנה גדולה, ומלך אודן קרא לכל התושבים לסייע בלחימה: גם לחמשת המשפחות. אלו נענו לצו המלך, וסייעו לכוחות הממלכה לנצח את האלפים האפלים.

לאחר הניצחון, המלך החליט להעניק לראש בית משפחת אדמאן את תואר המשנה למלך; לימים, כאשר אוחדה אודן לתוך ממלכת אורוק, הפכה לדוכסות אדמאן.

במאה השנים האחרונות לערך, תקופה מאוחרת מספיק בשביל שתהיה מתועדת היטב כהיסטוריה וודאית, נודעה אדמאן כדוכסות ענייה ונכשלת, הנמשלת ע”י שלטון מושחת.
הדוכס הנוכחי עלה לשלטון לאחר מאבק ארוך באחיו, צייס אדמאן ובן אחיו רדאן אדמאן. לאחר הכרזת מרד על שלטונו של מלך אורוק, הנהיג הדוכס הנוכחי את אנשי הדוכסות למרד כנגד הדוכס צ’ייס ובנו.
לאחר עליית השלטון החדש, הקריב עצמו קוסם הדוכסות הראשי על מנת להפרות את אדמת הדוכסות לאחר שנות בצורת קשות. מאז בנה דוכס אדמאן הנוכחי את מעמדו כידיד פשוטי העם.

הדוכסות הלמדנית – האקדמיות של אדמאן ואקדמית הקסם

אדמאן, שהיתה ידועה כדוכסות המעודדת לימודים ומחקר, הקימה בלייבון את אקדמית האלכימיה של ממלכת אורוק (היום נקראת האקדמיה “האקדמיה לאלכימיה ומקצועות הנפש, ע״ש פרנסיס קלי”).

חשוב להבין שאלכימיה, בעודה מקצוע מועיל וחשוב – הינו מקצוע יקר. הלימודים ארוכים וקשים – ידועים בעיקר בשם ‘מסע האלכימאי’ לאורך הדורות. תלמידים המבקשים לשריין את מקומם בהיכלות האקדמיה, נדרשים לעיתים לסכומי עתק. מקובל כי תלמידים מבטיחים במיוחד עלולים לקבל את חסותו של אציל או סוחר עשיר – בתמורה לשירות מאוחר יותר. לעיתים גם ניתן להמיר חלק מתשלום על הלימודים בשנות שירות במשמר הצפוני, אם כי לא מדובר באופציה פופולארית במיוחד.
עם התאוששות הדוכסות לאחר חילופי השלטון, שבה אקדמית קלי להוות מרכז אקדמי משמעותי בתחום האלכימיה ותחום הקסם. נדידת מלומדים וחוקרים מרחבי היבשת הצפונית אל האקדמיה מספקת תמיכה משמעותית לכלכלת הדוכסות.

ארגונים מיוחדים

  • אחוות וואריטיום – אלכימאי המטבע, נמצאים בנקודת האמצע בין ההיסטוריון, האלכימאי ושודד העתיקות.
  • מסדר אבירי הסלמנדרה – נאמניו של הדוכס וואנס אדמאן אשר קיבלו את כוחם ואדמותיהם מידיו לאחר ההפיכה המוצלחת שלו.

ערים מוכרות

  • אודנבורג, עיר הבירה של אדמאן נמצאת במרכז המסחר הפורה של הדוכסות – עם מכרות ברכס ההרים המערבי לה, חקלאות במזרח וציד בצפון. העיר הייתה בשקיעה איטית לאורך מאתיים השנה האחרונות ורק בתקופה המיידית התחילה להראות סימני התאוששות. העיר מאוכלסת כיום בתערובת של מהגרים טריים ותושבים ותיקים ויש בה רובע סוחרים זרים בעל נוכחות. נוכחותם של בני פסקדור ולייבון לאחרונה מורגשת במיוחדת. מפקד האוכלוסין האחרון מציב את תושבי אודנבורג הקבועים בכמאה אלף תושבים.
  • וגנרברג – העיר וגנרברג התחילה כסוג של תחנת מסחר בדרך בין אודנבורג ללייבון והתפתחה במהירות לאחר גילוי מרבצים של קריסטל באיזור – הקרבה לדרך המסחר הראשית, לים הפנימי ולמרבצי הקריסטל הפכו את העיר למיקום אידאלי עבור האקדמיה הגבוהה של אדמאן ובפרט האקדמיה לאלכימיה על שם פרנסיס קלי. כיום העיר נמצאת בתנופה של פיתוח עקב פתיחת האקדמיה הגבוהה לקסם, האקדמיה הראשונה מסוגה ואולי החשובה ביותר בעולם האנושי. כעיר אקדמיה, העיר איננה גדולה מאוד ומהווה יותר תחנת מעבר מאשר יישוב קבוע. היא מאוכלסת בכ-40 אלף תושבים.

סגירת תפריט