העיר הישנה, ידועה כרובע הצפוני של לייבון, הוא לב המדמנה האנושית של כמעט שלוש מאות תושבים עם מיעוטים לא-אנושיים קטנים ודחויים. החיים ברובע הצפוני הם כמעט כולם אנושיים, ורבים מהם מרגישים שבני הגזעים האחרים בדרום גונבים אוכל מפיהם.

הם סוחרים ובעלי מלאכה, מרוויחים את לחמם בזעת אפם ולא בזו של אחרים. באזורים המפוקפקים של הרובע הזה תוכלו למצוא את השוק השחור, שלל סחורות שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר- סמים תוצרת הלא אנשים, סחורה גנובה של השייף, קסמים זולים ומסוכנים ורעלים שיכולים לגרום לאלף לייחל למוות. אל החלקים החשוכים האלה המשמר כמעט לא נכנס, רבים אומרים שיש סיבה טובה לכך.

פלגים

מסדר הדוב

שמו הוא לעג לממסד המורכב ממסדרים ודוכסויות, מסדר הדוב הוא הכוח ההתקפי היוצא מהסלאמס. אגרוף המחץ של ההתקוממות העממית. הם מפטרלים בכל העיר, מהרובע העני ביותר ועד לעשיר, נכונים להציע את שירותיהם בהגנה ולכידת פושעים… פושעים מכל סוג. אל מול טענות משמר העיר מליסה, ראש המסדר המסתורית וטקטיקנית גאונה, מגדירה אותו כמליציה-אזרחית-של-לוחמי צדק-שמרוויחים-את-לחמם. והיא משמשת בתור שופט ומוציא להורג. ישנם אנשים הקוראים למסדר “ארגון פשע” ולחבריו “בריונים חסרי מוסר”, חלק מתושבי העיר רואים בהם גיבורים.

מערכת העיתון וסוכנות הידיעות “היום היומי”

כאן סוחרים במידע, אך גם חולקים רבות ממנו בחינם. מכאן יוצא העיתון הנקרא ביותר בלייבון [וכנראה היחיד]. בדלפק המערכת נמכר ונקנה מידע.. אקזוטי יותר.

וויליאם, הבעלים של העיתון, תמיד ישמח להטות אוזן קשבה לכל אדם שיחפוץ בשיח איתו. מערכת העיתון תמיד תשמח להזדמנויות נוספות להתרחב לעסקים נוספים.

“היום היומי, העיתון בתפוצה הנרחבת ביותר בלייבון יוצא מדי יום ביומו מבית הדפוס ואיתו חדשות, בשורות, והמדור האהוב על כולם, רכילויות..

העיתון הופיע ממש בין לילה לפני כשנה, לאחר אירועי הקסם המוזרים שעברו על העיר. ובמהרה תפס תאוצה, דוכסים נסיכויות ואימפריות, כולם, במשחקים הפוליטיים שלהם, מחפשים את ברכת העיתון. כוחו רב בהשפעה על דעת ההמון.

מערכת העיתון המצומצמת ידועה בחריצותה ועבודתה הבלתי נלאית בניצוחו של וויליאם העורך. איש כריזמטי וחביב לכל הבריות. כל אדם יודע שאם ברצונו לשמוע ולהתעדכן בכל החדשות בזמן אמת יכול לבקר במערכת העיתון ויתקבל בחיוך רחב, בטח שכך אם יש ברשותו מידע למסור או לסחור. וויליאם כמובן גם ישמח לשלוח למשימות כאלו ואחרות עבור העיתון כל אדם שחפץ להרוויח מטבע מהיר, כולם מוזמנים בשעריו של היום היומי.

האם היום היומי ישפיע על מאבק הכוחות בלייבון? ימים יגידו..”

בית לפרסוס

בית לפרסוס מכיל את המצורעים, אלו שבשנה האחרונה גילו כוחות קסמים חדשים, הם לא אהודים בסלאמס, שכן רבים מתושביו מייחסים לקוסמים רבות ממצבם הקשה. הם התקבצו יחדיו ומונהגים ע”י וינסנט הקוסם המצורע.

סגירת תפריט