הת’ול דואל (או – “הלא אנשים”) הינם כת המונהגת ע”י מנהיג בשם גולגלתא. הכת נהגה להיות ממוקמת על גבול היער המזרחי אז בשנה האחרונה נדדה לכיוון לייבון. הסמל של הת’ול דואל הוא גולגולת עם זרועות תמנון.

“יש לת’ול דואל בריתות סודיות הנחתמות בדם…” “גולגתא הנביא הוא אחד מ”ההם”…” “אם שוהים יותר מדי זמן ביער המכושף, הופכים ל”לא אנושי”…”

“הת’ול-דואל מחפשים להמיר אנשים לכת…” “הת’ול-דואל עושה קורבנות אדם…” “הת’ול דואל מחזיק בסמים ורעלים החזקים העולם, אך הם אינם מוכרים אותו…”

“הת’ול-דואל שונאת קוסמים…” “הת’ול-דואל הם אלה שמסיטים את הנהר…” “לא אנושיים יכולים לירוק רעל…” “לחברי הכת אין נשמה…”

“הת’ול-דואל שולטת על חיות וחרקים, לכן הם רואים ושומעים הכל…” “יש קללה על הת’ול-דואל, לפגוע באחד מהם זה להזמין את הקללה עליך…”

“לת’ול-דואל יש גישה למחצבים וסחורות נדירות במיוחד, מעומק היער…” “הת’ול-דואל שולטת על יצורים מהיער, חלק מהם ענקיים כמו צריח! מפלצות בזויות של היער משרתים אותם גם כן…”

הכת הוקמה לפני כ-70 שנה, כאשר דמות מסתורית הגיעה לעומק יער וונס-נאל וסחפה אחריו רבבות של “לא אנושיים” תחת ההבטחה לאחד אותם וללמד אותם אודות “ההם” ועל הכוח שאיתו הם שולטים בעולמנו.

מספרים על הנביא שהוא היה איש רוח לפני דורות שנלקח טרם זמנו על ידי “ההם” בכדי ללמוד מהם את ה”דואל”, הכוח שמקיים את כל עולמנו. לאחר תקופה ארוכה בחברת “ההם” הוא נשלח חזרה לעולם כדי להוביל עם נבחר בשמם. תארים נפוצים של הנביא הם “ההוא שחזר”, “הקדוש החי-מת”, “המבשר”.

לפני כ-50 שנה, מתוך גלי הגזענות בארץ, יותר ויותר “לא-אנושיים” נדחפים על תוך היער ישירות למחוזות של כת שכבר ביססה את עצמה בעומק היער בשם הת’ול-דואל. גם אלה שלא התעניינו בנושאים הרוחניים של הכת העדיפו להצטרף ולשרת אותה כמיטב יכולתה במקום לחזור לפוגרומים. זוהי תקופה מאוד חשובה בהתפתחות הכת ותרמה רבות למעמד שלה ביער ומחוצה לה. על פי ההשערות יש עשרות אלפי “לא אנושיים” ביער וכ-80% מאוכלוסיית היער נותנת מחווה לכת ומכירים במנהיגם כנביא, ומבשר את דברם של “ההם”.

יש לא מעט “לא אנושיים” מסתובבים בעולם ובלייבון בפרט, אך רוב הסיכויים שאלה לא משתייכים לת’ול-דואל. הכת המסתורית מגיעה פעם ב-12 שנים בכדי לפקח על העברת הקריסטל הקסום חזרה ליער. במהלך המחזור, הכת גם עושה משלחות לממלכות אחרות.

היער המזרחי , וונס נאל, הוא מקום מסתורי ומשתרע על פני שטח עצום. קו העצים מדרום לצפון ו2 קילומטר מזרחה זהו שטח שאפשר להגיע אליו ואנשים כבר חזרו משם. אך ככל שמעמיקים אל תוך היער, הסיכון גובר. מי שנכנס עמוק מדי ליער, לא חוזר. כמובן שהת’ול-דואל ולא אנושיים אחרים הם מחוץ לכלל.

יש מגוון עצום של תכונות פיזיות, מנטאליות, וביולוגיות ב”לא אנושיים”. זה מתבטא בצורה אקראית לכאורה, ישנו מספר רב של שבטים של לא-אנושיים ביער, שמנהגיהם יכולים להיות שונים ואפילו להיחשב נחותים לאלו של בני אדם רגילים. לשבטים אלו יש מאפיינים פיזיים משותפים המצביעים על קרבה משפחתית. בשבטים עתיקים יותר, השינויים קיצוניים יותר. לעתים “לא אנושיים” נראים מבחינה חיצונית כ”אנושיים”, אך שונים בפנימיות הגוף שלהם. שינוי זה עלול להשפיע על התנהגות, אופי, וביולוגית. שבטים מתוך עומק היער או יצורים שלא יצאו מהיער זמן רב לעתים קרובות מאבדים צלם אנוש לגמרי.

בעיר אנשים נוטים להיות יותר צנועים ליד הכת כשהיא מגיעה. לא רק שבני העיר לא יכולים להרשות לעצמם שהכת תלך בלי מבוקשם. אלה שיש הרבה “לא-אנושיים” (במיוחד מהכת) שעדיין מחזיקים איבה כלפי אנשי העיר, שדחפו את ה”לא אנושיים” מחוץ לעיר, ונותנים לגזענות להשתולל.

אמונות עיקריות

הכת מונהגת על ידי גולגתא, ומאמינה בלממש את גורלם ולשמור על העולם הטבעי והאיזון שלו. הם מאמינם שה”הם” על פי גולגתא מרוחקים, ואינם מצליחים לתקשר אתנו כמו בעבר, הם מנסים לחדש את הקשר הזה. הם משתמשים במיסטיקה ופולחנים שהמציא מנהיגם בכדי לזכות בסוג של הארה, המקנה שליטה ב”דואל”, הכוח על חיים ומוות. כל יצור יכול להצטרף לכת כל עוד הוא משרת אותו על פי יכולתו, כלומר יצור מכונף ושברירי יהפוך לשליח, לעומת הר אדם מפלצתי שישלח להילחם למען הת’ול-דואל.

מאפיינים המזהים את חברי הכת

עד לשנה האחרונה, הורכבה הכת אך ורק ממאמינים אשר החלו אנושיים או נולדו לתוך הכת. למרות מוצאם במקור, חברי הכת נראים מעוותים ומשונים, ולעיתים אף מאבדים צלם אנוש.

בשנה האחרונה, הצטרפו לראשונה חברים לא אנושיים לכת. כמו שאר המאמינים, גם הם הפכו במהרה למעוותים.

סגנון חיים וידע מקובל

עד השנה האחרונה, חיו הת’ול דואל כקבוצה כמעט מנותקת, ועקב כך ידוע עליהם מעט. מהמידע שכן יצא לאנשים חיצוניים, ניתן ללמוד כי הת’ול דואל נוהגים לצרוך קסם גולמי ולבצע טקסים בלתי מזוהים.

השטח בו נהגו הת’ול דואל לחיות הינו שטח פורה, אך תנאי החיים בו קשים. הצמחייה ובעלי חיים רעילים ברובם, והקרבה ליער המזרחי ואליהם נחשבת מסוכנת. מעטים מתקרבים לשטח הזה, מעטים אף יותר מצליחים לשרוד את המסע, ורובם מוצאים את עצמם מפתחים עיוותים מסויימים, גם אם לא הצטרפו לת’ול דואל.

אירועי השנה שעברה (500)

כמעט שנה עברה מאותו ערב משונה שעבר על לייבון בתקופה הזו אשתקד, עת ליל ויום משתווים, העיר רחשה ככוורת בשמועות על כת שפשטה בה- על מאמינים שהולכים אחרי כהן-נביא שמנבא על חורבן כל הקיים

שם הכת- שלא ברור מקורו נקרא “האחווה האדומה”- ורב הניסתר היה עליה… אמרו שהיא רוצה לזמן שדים ממימדים אחרים… אמרו שהיא רוצה להשתלט על לייבון… אנשי הכת, והכוהן משבטי הת’ול דואל הסתובבו בין המשלחות השונות- אספו בעלי ברית, משאבים לטקס גדול, שמהותו הייתה לא ברורה, אך ברור היה לכולם שמשהו גדול אמור לקרות.

ט’זאר הסתובב וסיפר לאנשים שהכוחות האמיתיים ביקום הזה – הם “האחרים”- יישויות עוצמה מעבר לרעלת המימדים, והוא רצה לבקש מהם סימן- אות לאנשים, שאם לא יעשו כמצוותם, הרס וחורבן יהיה מנת העולם

כוהן שמש מהת’ול דואל, טווה אט אט את חוטיו, ובליל השיוויון החלו להשמע תופים ושאגות קריאה בשפה לא מובנת מהיער של “ההם”- הטקס התחיל.

משולש בתוך ריבוע בתוך מחומש בתוך משושה, כאשר כל קודקוד מסומן על ידי פסך מבורך, קווי עוצמה מחברים בינהם והת’ול דואל קראו לכוח, לסימן , לקול מה”הם” או ממישהו,

למרות ניסיון התנקשות וניסיון של המון ט’אנדרולי להרוס את מחנה השבט- אשליה של מעגל קסום הגן עליהם, והטקס הושלם. אז ההגנות ניפרצו והת’ול דואל נסו עמוק לתוך היער במהלך ההמולה והכאוס שנוצר במהלך הערב- קבוצת קוסמים מפלגים שונים החליטו לקחת את צד הת’ול דואל ולהגן עליהם, מה שמנע טבח ב’לא-אנשים’.

בזמן מנוסת הת’ול דואל הטקס של הקוסמים הגדולים בליברה גרמה לרעידות ולסדק באדמת העיר בניסיון לאחות את הקרע שנוצר במארג העדין של לייבון.

השמועות אומרות שיש קשר בין “מסדר הארגמן” המסתורי שחבריו קוסמים, ובין “אחוות הארגמן”- אך האמת חמקמקה ולא ברורה.

כאשר חזרו הת’ול דואל אל העיר … ניראה היה ששקט חזר לשכון בעיר

אף שד לא הופיע… אף אפוקליפסה לא קרתה .

רק לפנות בוקר- גשם ראשון, טיפטף בהפתעה על העיר צרובת הקיץ, ואנשי העיר קמו עם חלום מאוד חי, מאוד שונה… שהתברר שביקר את שנתם של כל תושבי ליבון ואורחיהם

ט’זאר וחברי “האחווה האדומה” נעלמו להם, וייתכן והיו רק עוד הזיה מאותם מאורעות…

שמועות ממשלחות סחר מאדמאן אמרו שראו אותו את הקוסם הראשי של אדאמן הולכים במסדרונות האקדמיה.

סגירת תפריט