ניתוחים מוכרים

מגן זרוע

תיאור

התקנה וקיבוע של פלטת מתכת על זרוע הדמות מאפשר לדמות להשתמש בזרוע שלה כמגן מאולתר. הקיבוע עושה שימוש בכל חלקי הזרוע והיד על מנת לייצב ולחזק את המגן.

השפעה

הזרוע נחשבת כמגן ופגיעה בה אינו מקנה נזק לדמות.

אין אפשרות לעשות תנועות עדינות עם היד כל עוד הקיבוע המקומו. קרי, אין אפשרות לעשות שימוש ביד לכתיבה, החזקת נשק או תפעול של כלים.

הזרוע אינה מגנה מפני נזק קסום

דרישות

 1. חומר מחטא
 2. מרקחת זירוז החלמה
 3. פלדה שייפית – 3
 4. עור * 4

 

חיזוק קריסטלי

תיאור

הניתוח החדשני הזה התפתח מלמידה עמוקה יותר של הסרום נגד מחלת הקריסטל. תוך הכנסה של רכיבים ממנו למחזור הדם ומניעת ספיגה מיידית של כולו לשאר מערכות הגוף – המטופל ירגיש תחת השפעה ארוכה של הנסיוב. יש לקחת את קריסטלי הקסם ולהשרות אותם במים יחד עם מקור החסידה. המהות של הקריסטל תישאב לנוזל, שאותו יש לסנן לאחר מכן. לאחר חיטוא של איזור ביצוע הניתוח יש לבצע חיתוך קל ולאפשר לחליטה מעכבת הרעל לטפטף פנימה אל הגוף. מיד לאחר מכן יש להזריק לעורק מרכזי את הנוזל שהושרה קודם לכן.

תופעות לוואי אפשריות – חולשה קוסמית, הזחת הראייה לצבעים סגולים, רעד גופני, סחרחורות ובחילות.

השפעה

קוסם הקריסטל אינו מושפע מההשפעות הרעלת קריסטל במשך חצי היום הקרוב. אם זאת, דרגת הקסם שלו הינה 1 פחות מרמתו האמיתית למשך זמן זה.

דרישות

 1. מקור חסידה * 6
 2. קריסטל קסם * 2
 3. חומר מחטא
 4. חליטה מעכבת רעל

חילוף חומרים מזורז

תיאור

בניסיון למצוא מזור לתופעה הנרחבת של סימום אלכימי על בני אדם בלי ידיעתם, מספר רופאים פיתחו אמצעי נסיוני כדי למזער השפעות של שיקויים. הניתוח מתבסס על חלק מההשפעות האלכימיות של כסף על גוף האדם, תחילה יש לתת את חליטת ההרגעה למטופל, כדי שלא יזוז יתר על המידה. לאחר מכן יש להשתמש בחומר המחטא באיזור הבטן ולבצע חתך עדין בסמוך לקיבה. יש להשתמש בכסף שהושרה במי-פחם ולהצמיד אותו לקיבה במשך דקה אחת, תוך שימוש נרחב בחומר המחטא כדי למנוע מהמתכת לפגוע בשאר הגוף. לאחר מכן יש להוציא את הכסף ולתפור את הבטן. המטופל ירגיש רעב, וישים לב כי חילוף חומריו מואץ מאוד. רוב ההשפעות של אלכימיה על הגוף נעלמות לאחר דקה, אם כי האופי האלכימי של השיקויים מבטל את תופעות הניתוח לאחר מכן. יוצא הדופן הוא רעל, שכן זה דווקא עלול להשפיע מהר יותר במקרים מסוימים. יש להיזהר ולסחוב נוגדן אם יש חשש להרעלה.

תופעות לוואי אפשריות – היפר-אקטיביות, שלשולים, היפר-ונטילציה והתייבשות.

השפעה

השפעת השיקוי הבא שהדמות תשתה מפסיקה לאחר דקה אחת. השפעת הניתוח אינו משפיע על רעלים. קרי, רעל ממשיך לפעול ללא שינוי. כמו כן, הדמות רעבה במיוחד.

דרישות

 1. חומר מחטא
 2. חליטת הרגעה
 3. פחם * 2
 4. כסף * 2

חיסון מערכתי

תיאור

זמן מה לאחר המצאת הניתוח לחילוף חומרים מזורז רופא אדאמני מצא כי למעשה אין צורך בפתיחה של הבטן, במידה ומשתמשים בנוזל מזרז החלמה. הוא לקח כסף שהושרה במי פחם וחימם אותו מעט, לאחר מכן, תוך ערבוב של עורבני שחור פנימה, נוצר שמן עם בועות כסופות. את השמן הוא הזריק לקיבה של פרה, לאחר חיטוי האיזור באמצעות חומר מחטא, ובמקביל הוא הזריק את מרקחת זירוז ההחלמה, שמנעה מכל התגובות שיש לכסף בתוך הגוף מלהרוג את הפרה. במגע עם שיקוי אלכימי, השמן של העורבני מתפרק והכסף מגיב עם השיקוי והם מבטלים זה את זה מיידית.

תופעות לוואי אפשריות – כאב בטן, עצירות, כאב ראש וסחרחורות.

השפעה

הדמות מתעלמת מהשפעה השיקוי הבא אותו היא שותה (פרט להשפעת רעיל ונוגד רעל). קרי, הדמות מתעלמת מכל ההשפעות שאינן נוגעות לנושאי הרעלה בתיאור השיקוי.

ההשפעה של החיסון נמשכת עד שהדמות ישנה או ששתתה שיקוי כלשהו.

(כולל שיקויים שהשפיעו על הדמות באמצעים קסומים)

דרישות

 1. חומר מחטא
 2. מרקחת זירוז החלמה
 3. עורבני שחור
 4. פחם * 2
 5. כסף * 2

 

זריקה מנטלית

תיאור

מחקר שנערך בלייבון מצא לאחרונה כי קיים איזור במוח שנראה אחרת בנתיחה שלאחר מוות אצל אנשים שנטו להשתמש בממריצים מנטליים או לשתות שיקויים אלכימיים. נעשה ניסוי יוצא דופן שמטרתו הייתה לחזק השפעות מנטליות תוך מיקוד נסיוב מרוכז באיזור המוח המסוים. עקב הסכנה המעורבת, נדרשת מיומנות רבה ויכולת ריפוי אלכימית. תחילה נותנים למטופל 2 מנות של חליטת הרגעה כדי שהוא לא ירגיש דבר (סביר להניח שיירדם). יש לחכות שהחליטה תעבוד, ואסור לנתח במידה ולא. לאחר שהמטופל מורדם, יש לבצע חיתוך עדין מאחורי אוזנו השמאלית לאחר חיטוא המקום היטב. יש להשתמש במזרק דו-ראשי ולהיכנס בזהירות מהנקודה שחתכתם לכיוון מרכז המוח כ-2 ס"מ פנימה, עד שעוברים את שכבת הקרום. כשמגיעים פנימה יש להזריק מיד את תחולת השיקוי. כשמסיימים צריך להתחיל להזריק את מרחקת זירוז ההחלמה, לאט, תוך הוצאת המזרק. שליפה מהירה מדי של המזרק עלולה להרוג את המטופל, חלוקה לא סדירה של מרקחת זירוז ההחלמה עלולה לגרום לנזק מוחי. יש ליידע את המטופל שהניתוח מסוכן. ניתן בשלב זה להעיר את המטופל (שאמור להתחיל להרגיש את ההשפעה מיידית) ולבדוק שהוא יציב במשך דקה נוספת.

תופעות לוואי אפשריות  – הזיות, מלמולים, כאבי ראש, עיוורון, ניוון שרירים זמני, עילפון ואם השיקוי מסוכן – מוות.

השפעה

כל ההשפעות המנטליות של השיקוי שנעשה בו שימוש במהלך הניתוח ממשיכות למשך 4 השעות הבאות. בנוסף הדמות מקבלת מום פיזי – כאבי ראש

 

דרישות

 1. חומר מחטא
 2. חליטת הרגעה * 2
 3. מרקחת זירוז החלמה
 4. שיקוי אלכימי בעל לפחות השפעה מנטלית אחת.

 

סגירת תפריט