חוקי כלכלת ממלכות

חוקים אלו הם חוקים אשר לא משוחקים במשחק עצמו, אלה מייצגים את המשאבים הבינלאומיים של הממלכות עצמן. בעזרת משאבים אלו ניתן להצעיד צבאות ולבנות ספינות, אך לא ניתן לקנות אוכל בפונדק. משאבים אלה הם משאבי מטא, כלומר הם אינם מיוצגים במשחק באמצעות סחורות אלא רק באופן ערטילאי, כידע כללי של דמויות וכאמצעים של הממלכות השונות לעשות פעולות שיפורטו בהמשך. משאבים אלו מייצגים את העודפים של הממלכות, כלומר ניתן להשתמש בהם באופן חופשי ללא יצירת מחסור או מיתון בממלכה. במידה ואתם מעוניינים לעשות פעולה אשר אינה נמצאת ברשימת הפעולות, אנא שלחו מייל למייל המכניקה. 

משאבי שליט

אוכל

משאב זה מייצג את עודפי המזון של הממלכה.  משמש בעיקר לגייס ולהצעיד צבא, ופעולות שונות אשר דורשות כמות גדולה מהאוכלוסייה. במידה ומעוניינים לעשות פעולה שדורשת יותר מזון מהנמצא, ניתן לגרום למחסור במזון והקצבה ולקחת מזון נוסף. 

חומרי גלם 

משאב זה מייצג את הסחורות העודפות של הממלכה. ניתן באמצעות חומרי גלם עודפים לגייס צבא, לבנות ספינות ולהתקדם בתחומים אשר קשורים לקדמה וצמיחה. במידה ומעוניינים לעשות פעולה שדורשת יותר חומרי גם מהנמצא, ניתן ליצור מחסור שיגרום לעצירת התפתחות ופגיעה בתשתיות.

עושר

משאב זה מייצג את הכסף העודף של הממלכה. ניתן באמצעות עושר לגייס שכירי חרב, לבנות ספינות ולעשות פעולות אשר דורשות ממון רב. במידה ומעוניינים לעשות פעולה שדורשת יותר עושר מהנמצא, ניתן ליצור מיסוי כבד שיגרום למיתון וחוסר שביעות רצון אצל האזרחים.

צבא וצי

אחד השימושים המשמעותיים ביותר של משאבי השליט היא תחזוק ושימוש בצבא ובצי. 

צבא רגלי

יחידות אלה מייצגות את הצבא  של הממלכה. עלות התחזוק  של צבא סדיר הן 1 מזון ו1 חומר גלם בשנה על כל 5,000, אשר כבר מחושבת בסך המשאבים של הממלכה. ניתן לגייס חיילים חדשים באותה עלות. על מנת להצעיד צבא, יש לשלם 1 מזון על כל 10,000 חיילים פעילים בכל חודש.  
במידה ומעוניינים לחסוך במזון, ניתן לגייס 5000 שכירי חרב לחודשיים בעלות של 2 עושר. אין צורך להאכיל את שכירי החרב בהצעדה, ועדיין יש לשלם להם אם מתו בקרב.

צי

יחידות אלו מייצגות את הספינות של הממלכה ואת הכוח הימי שלה. יש לשלם בקניית הספינות, אך אין צורך לשלם על שימוש בהן או על תחזוק שלהן. 
יחידות הצי מתחלקות לשלושה סוגים:  
1. ספינות קטנות, המסוגלת לשאת כ20 אנשים.  עלות הבנייה של ספינות קטנות היא 1 חומר גלם 1 עושר ל2 ספינות. 

2. ספינות בינוניות, המסוגלות לשאת כ80 אנשים. עלות הבנייה של ספינה בינונית היא 1 חומר גלם 1 עושר לספינה. 

3. ספינות גדולות, המסוגלות לשאת כ200 אנשים. ספינות אלו הן ספינות עצומות, אשר מהוות פלא הנדסי אשר אופן יצורו אינו גלוי לרוב העולם. בגלל גודלן הן אינן לשוט במעלה הנהרות אלא רק בימים. ספינה גדולה מסוגלת לשאת שתי ספינות קטנות. במידה ואתם מסוגלים לייצר ספינה גדולה או מעוניינים לחקור את אופן היצור, אנא פנו למייל מכניקה הרלוונטי. 

סגירת תפריט