חפצים מבורכים/מוקסמים

קמע הגנה מרעל

רעל קיים כבר מאות שנים ככלי התנקשות מסוכן. נדמה שמאז שהבינו כיצד לייצר אותו, השימוש בו היה לברור. כנגד השפעות הרעל ישנן תרופות רבות, אך לעתים קשה להבין בדיוק מה היה רעל שפגע בקורבן ולהתאים אליו את הנוגדן, וכולם יסכימו שתמיד עדיף לא לשתות את הרעל מאשר לדעת את התרופה אליו לאחר מכן.

קמע הגנה מהרעלה הוא מענה קסום לבעיה המוכרת. בעזרת שימוש בקריסטל ניתן לשמר את הנוגדן בתוך התליון בצורה מיסטית לעת הצורך. לשם כך יש לקחת תליון כסף , שכן זו מתכת המזוהה עם בריאות, ולהתמקד בו. לאחר מדיטציה עמוקה והכנה של התליון להיות כלי הקיבול המיסטי, יש לתת לו לשבת בתוך נוזל הנוגדן  ובכל העת למקד את הרוח בספיגתו תוך שימוש בכח הקסם של הקריסטל. לאחר שהקמע ספג את כל הנוזלים יש לחמם אותו בלהבה חמה ולאחר מכן לתת לו לנוח עד שזה מתקרר.

דרישות:

תיאוריה: למדנות  3

תיאוריה: מסתורין 3

תליון כסף

נוגדן רעלים סוג E

אבקת קריסטל

השפעה

קמע זה מגן מפני השפעת הרעל הבאה שהדמות סובלת ממנה ללא קשר למקור הרעל – שתיית שיקוי, אמצעים קסומים וכד'. לאחר נטרול רעל זה הקמיע מתפרק.

 

קמיע דם

תשמרו בסוד את מה שתקראו כאן, אם המתכון יצא לרבים – הוא יוכרז כאסור משום שהם לא מוכנים לכך, אך הכח האמיתי טמון בדברים שאנשים נחותים הגדירו כאסור, כדי שנוכל אנחנו לעסוק בו בזמן שהם מפחדים מדי.

עליכם להתיך בנפרד זהב וכסף  ולהשאיר אותם חמים. קחו קריסטל שלם ותטביעו אותו בדם, כל דם יספיק, אבל צריך כמות שתכסה אותו לחלוטין . תתרכזו בקריסטל ובדם, תרגישו אותם פועמים ומתחברים, דמיינו בראשכם את החיים זורמים פנימה והחוצה כמו לב פועם, אתם תדעו מתי עליכם להוציא את הקריסטל, לאחר מכן, מבלי לנגב אותו, תניחו אותו במרכז תבנית, תחילה תצקו מעליו את הזהב, ולאחר מכן את הכסף.

הקמיע יגן עליכם מפני פגיעה, אך כוחו יעלם ויזדקק לדם כדי לחדשו, צריך להקריב קרבן, לפחות בגודל של תרנגול בכדי להשיבו. לאחר חצי שנה הקמיע יפסיק לעבוד לחלוטין.

~מקור לא ידוע, הוכנס לספרייה בשנת 72

דרישות 

תאוריה: מסתורין 4

תאוריה: רפואה 3

התמחות למדנית: דעת החומר

זהב 

כסף 

פחם*2

קריסטל 

חיות כלשהן בסף של 3 נקפ טבעי

השפעה

מגן על דמות מפגיעה אחת ואז דורש טעינה. יש להרוג יצור חי (בגודל של לפחות תרנגול) על מנת לטעון את הקמיע.

קמיע קריסטל

לפני מספר שנים נתקלתי בכתב שהחריד את רוחי, איני בטוח מי הכותב שלו אך הוא הציע רעיון, ואחד שככל הנראה עובד, על דרך לייצר קמיע אשר יגן על עונדו מפני נזק, במחיר של קורבן בעל חיים בכדי להטעינו לאחר כל שימוש.

אני מבין את הכח הטמון בקרבן דם טקסי, אך איני מוכן לקבל את השימוש בו. מהרגע שראיתי את המתכון ההוא, הוא רדף את רוחי, וכעת כעבור כמה שנים אני חושב שיש בידי דרך לייצר קמיע בעל השפעה זהה, אם כי מקור הכח שלו יגיע מקריסטל, ולא מדם.

כמו במתכון המקורי, אשתמש בזהב וכסף, אשר אותם אתיך בסירים נפרדים ואשאיר אותם מחוממים (זהב, כסף, פחם * 2). את הזכוכית הגעשית (זכוכית וולקאנית) אשייף היטב, לשכבה דקה מאוד. בתוך תבנית מתאימה, אמזוג תחילה את הזהב, ואז אניח את הקריסטל הקסום בתוכו (קריסטל קסם), לאחר מכן אמזוג שכבה של הכסף עד שהקריסטל בולט רק במעט. את הזכוכית הדקה אמקם לבסוף, כאשר היא משקפת את הקריסטל, וניתן לראותו מבחוץ דרכה, ואניח לקמיע להתקרר.

לבסוף, יש להטעין את הקמיע באבקת קריסטל (אבקת קריסטל), וכן לאחר כל פעם שהקמיע מופעל. לצערי, קמיע זה מחזיק רק כהרף עין, ולאחר חצי שנה הוא מפסיק לעבוד.

~מתוך היומן של אלורון ת'ורין-סיל, תורגם למדוברת בשנת 473.

מיומנויות נדרשות

תאוריה: מסתורין 3

תאוריה: רפואה 3

זהב

כסף 

פחם*2

זכוכית וולקנית 

קריסטל

אבקת קריסטל

התמחות למדנית: דעת החומר

השפעה

מגן על דמות מפגיעה אחת ואז דורש טעינה. יש להשתמש ב-3 מנות קריסטל על מנת לטעון את הקמיע.

קמיע אמונה

בשם אדונינו, הצלחתי להביא כאב וסבל בדרך נוספת. טקס קללה דורש פעולה מותאמת אישית כנגד מוקד ידוע מראש, אך לא עוד. כעת האדם אשר ישים ידו על הקמיע שיצרתי יקולל ברגש בלתי נשלט, שלא יעבור גם אם יעזוב או ישמיד את הקמיע!

כדי ליצור את הקללה יש להשרות פנינה בנוזל אלכימי שימקד את הרגשות לתוכה (שיקוי אלכימי עם ההשפעה הרגשית הרצויה). כדי לסייע במיקוד הרגש יש להתפלל במרץ במשך עשר דקות. כאשר הנוזל האלכימי נספג כולו יש לשבץ את הקמיע  עם הפנינה בזהירות, ולוודא שהיא מחזיקה היטב. יש לבצע את טקס הרגעת הנפש על הקמיע (טקס הרגעת הנפש על הקמיע), אשר מוקדו הוא הפנינה. לאחר מכן יש לבצע את טקס הקללה, (טקס קללה על הקמיע)  אך במקום למקד את הקללה בישות, יש להתמקד אך ורק בקמיע, גם בעת בחירת הקללה וגם כאשר הטקס דורש בחירת מוקד. אחרי שהטקס מסתיים, אל תגעו בקמיע!

במגע ישיר עם הקמיע, הפנינה תשחרר כלפי נשמת המחזיק את ההרגעה כדי לרכך אותה. כשהנשמה פתוחה לסביבתה הרגשות יעברו מהפנינה אליה. במקביל הקללה תקבע את מצב הנשמה החדש ותגרום לכך שהרגש ישאר קבוע!

לקמיע אין שום ערך אחרי כן, אל תנסו להשתמש בו שוב או שתגלו כי הוא אינו מחזיק והקללה תדבוק בכם!

הפיצו את הסבל בשם אדונינו!

שמש-שחורה

דרישות 

תאוריה: מסתורין 4 (כהונה)

תאוריה: שלטון 3

פנינה 

שיקוי אלכימי עם השפעה רגשית 

קמע כסף 

השפעה

ברכה שנעשת על תליון או קמיע. הקללה הופכת את הטקס הרגעת הנפש לטקס טמא ומשנה את אופיו הבסיסי. הכוהן אשר יצר את החפץ בוחר רגש מסויים ומקבע אותו בחפץ (כעס, אהבה, שנאה, וכד'). הדמות הראשונה אשר מחזיקה בחפץ לאחר היצירה שלו מתקבעת לרגש זה עד אשר תוסר הקללה. לאחר העברת הקללה לדמות החפץ הופך לרגיל לחלוטין. קרי, הדמות לא נדרשת להחזיק את החפץ על מנת שהקללה תמשיך לפעול. הריסת החפץ לא מסירה את הקללה!

מנורת עד

"האמנם?", מנורה שאינה נהרסת, מחזיקה למשך שנים וזוהרת באורו העמום של הקריסטל נשמעת כמו בדיחה במקרה הרע. אך לנגד עיניי עמד ילד המחזיק אבן שכזאת, וזכרונו לגביו לוקה בחסר. הילד הינהן והביא לי את האבן המוזרה בעוד היא זוהרת ככוכב בשמי הלילה, לו והכוכבים היו זוהרים בכחול כמובן.

כשהילד הלך בחנתי את  האבן וניסיתי לשחזר אותה במעבדתי. לבסוף הצלחתי, אך ברמה פחותה בהחלט, שכן יכולותיי ביצירת חפצי קסם אינן גבוהות, והרכיבים שלי מוגבלים. הנחתי אבן ברקת בתוך כוס מים חמים שערבבתי עם אבקת קריסטל , התרכזתי בכח הקריסטל וניסיתי ללכוד את המים בתוכו ולהפתעתי הצלחתי, הם נספגו.

נדמה לי שניתן לעשותה מוצלחת יותר, שכן הנורה שהילד הביא לי מחזיקה כבר למעלה משנתיים, ושלי זקוקה לחיזוק של אבקת קריסטל מדי חצי שנה. מוזר. פשוט מוזר.

~מקור לא ברור, הוכנס לספרייה בשנת 208

דרישות 

תאוריה: מסתורין 4

התמחות למדנית: אהבת היופי

אבקת קריסטל*2

אבן חן 

פחם

השפעה

מנורה אשר לא דורשת אש כדי לעשות אור

 

אבקת קריסטל (3 מנות)

אבקה עדינה בעלת תכונות קסומות.

החוכמה בהכנה היא היכולת להשתמש בכלים שונים עבור שלבים שונים של טחינת הקריסטל, תוך כדי שמירות שונות על התפזרות החומר. בהתחלה משתמשים בפטיש, אז במכתש ועלי, כאשר בתחילת העבודה איתו שוברים בפעולת דקירה ואז טוחנים. לאחר מכן משתמשים בבד עדין וטוחנים במכתש ועלי.למרות מיני מערכות שהעוסקים בעניין ניסו לבנות להם האבקה הדקה מגיעה אל העור ואל השיער וקשה מאוד להוריד אותה.

דרישות:

מאגיה רמה 1

קריסטל קסם (מיצוי של כל סוג גבי מייצר מנות אבקה התואמות לסוג הגביש).

הערה:

מייצר 3 ערימות אבקת קריסטל לכל גביש. עלול לעורר התפרצות של מחלת הקריסטל.

צלמית אמונה (מבורך)

לכל דת האמונות והשיטות שלה להביע את המחויבות של הפרט לאמונה המתודית שלו. במרביתם אחראים המאמינים לברך על סמלי הדת ולהעניק להם משמעות בפני החוזים בהם. צלמיות כאלו, מגינות על הנפש מטיעוני סרק בדבר האמונה.

דרישות:

כהונה 1

תליון כסף

השפעה: לא ניתן לנדות את הכוהן מהדת כל עוד צלמית האמונה שלו ברשותו.

קריסטל אבחון

כלי קטן ופשוט המורכב מליפוף ברזל גס סביב קריסטל פחות-ערך. לרוב עטוף בכסוי עור או בד. קריטל אבחון מהדהד את הרגישות של האוחז לכישוף ומאפשר לו לדעת האם האובייקטים אותם הוא בוחן הם קסומים ובאבחון מדוקדק, אולי אפילו לגלות מה המטרה שלהם.

דרישות:

מאגיה 1

קריסטל קסם

 עור

ברזל

השפעה: בבחינה של חמש דקות, ניתן לבחון את הסוג והמשמעות של חפץ קסום (כולל מבורך או אלכימי).

פסלון עץ קסום

לעץ תכונות שמאפשרות לקרובים אליו להתחבר לעצמם ולסביבתם, אין זה פלא שבתרבויות רבות כוהנים רבים השתמשו בכלי עץ בכדי להעניק עוצמה לטקסיהם אשר התחברו אל הטבע. לא ידוע מי היה הראשון לקדש פסלונים לכדי שימוש בטקסים, אך ישנן הנחות שלעתים הדבר קרה מעצמו, וכשהבינו הכוהנים שהדבר עובד וחזק הוא – הם החלו לחפש אחר דרכים לשחזר אותו. התוצאה הפתיע אפילו אותם.

התשובה הגיעה דווקא מהקוסמים,  אשר למדו זה מזמן שאת כוחו של הקריסטל ניתן לתעל כדי להשפיע על הסביבה. בעוד שאין זה ידוע בדיוק כיצד השימוש בקריסטל הופך את הפסל למקודש ובכך ליעיל בשימור כשפים, ישנן השערות לגבי עזרתו בחיבור הנפש והטבע.

בכדי להכין פסל מקודש יש להניח את הפסל  במרכז מעגל משורטט היטב אשר לו סמלים של ריכוז, כח וקסם. לאחר מכן יש להתחיל לקדשו במחשבת הקוסם.  תוך כדי הריכוז יש להשתמש בקריסטל כדי להעמיק את הכח של הפסל, ולהחדיר את כוחו לתוכו. יש קוסמים רבים אשר משתמשים במילים אשר חוזרות על עצמן כדי לעזור בריכוז, אחרים משתמשים בפעמונים או אמצעים טקסיים שונים. בסיום הקידוש יש לנקות את הפסל היטב והוא מוכן לאחסון כשפים. ברם, בניגוד למגילות, פסלונים אלו מועילים רק למי שכבר יודע להטיל כשפים עצמו.

דרישות 

התמחות למדנית: אהבת היופי

תיאוריה: מסתורין 2

עץ*3

אבקת קריסטל

השפעה

מאפשר אחסון כשפים מהמעגל הראשון  לשימוש עתידי על ידי קוסם האוחז בפסלון. הפסלון יאחסן כישוף אחד לאחר שיוטל עליו עם כל המחיר שלו. לאחר שהוטל הקסם מתוך הפסלון, ניתן לטעון אותו בשנית. לאחר שבוע הקסם שפסלון יאכל את החומר והוא יושמד. לא ניתן לאחסן בפסלון את הכשפים: "קליע קסם" ו"מגן המכשף".

 

פסלון שנהב קסום

הממוטות הגדולות של טאנדרול תמיד היוו, בצורה טקסית ומיוחדת, חיות אצילות. אך נדמה שגם את אלה לבסוף צדו, בין אם כי היו כבר בודדות וזקנות מכדי להמשיך עם העדר, או בין אם השבטים ידעו זמנים קשים של רעב. אנשי הדת שמו לב כמעט מיד לכח בשנהב, לעצמה הטמונה בשיני הענקים המהלכים בממלכות הכפור. כשהפסלים האלה בורכו, לא היה ספק כי הקשר אל האלים הפך לקל יותר.

בכדי להכין פסל מקודש יש להניח את הפסל  במרכז מעגל משורטט היטב אשר לו סמלים של ריכוז, כח וקסם. לאחר מכן יש להתחיל לקדשו במחשבת הקוסם.  תוך כדי הריכוז יש להשתמש בקריסטל  כדי להעמיק את הכח של הפסל, ולהחדיר את כוחו לתוכו. יש קוסמים רבים אשר משתמשים במילים אשר חוזרות על עצמן כדי לעזור בריכוז, אחרים משתמשים בפעמונים או אמצעים טקסיים שונים. בסיום הקידוש יש לנקות את הפסל היטב.

מיומנויות נדרשות

התמחות למדנית: אהבת היופי

תיאוריה: מסתורין 3

פסלון שנהב

אבקת קריסטל

השפעה

מאפשר אחסון כשפים מהמעגל הראשון ועד השלישי לשימוש עתידי על ידי קוסם האוחז בפסלון. הפסלון יאחסן כישוף אחד לאחר שיוטל עליו עם כל המחיר שלו. לאחר שהוטל הקסם מתוך הפסלון, ניתן לטעון אותו בשנית. לאחר שבוע הקסם שפסלון יאכל את החומר והוא יושמד. לא ניתן לאחסן בפסלון את הכשפים: "קליע קסם" ו"מגן המכשף".

מגילת קסמים פחותה

גאות הקסם גרמה להופעתם של קוסמים חדשים רבים, אך אפילו איתה, קסם עודנו נדיר. קוסמים מצאו דרך לאפשר העברה של הקסם שלהם כדרך מגילה. למעשה הם לוכדים את הקסם בתוכה באמצעות חומר פיזי ואבקת קריסטל, כשהנייר נקרע הקסם ישתחרר. בכדי למקד את הקסם במטרתו וכדי שלא יפגע בזה הקורע את המגילה, יש להתרכז היטב במטרת הקסם, ולהגיד את המילים אשר כתובות על המגילה לפני קריעתה.

בכדי להכין מגילה קסומה יש להשתמש בנייר קלף  עבה ללא קרעים. בכדי ללכוד את הקסם בתוך המגילה, על הקוסם להתרכז במגילה כמטרתו לקסם, בזמן זה על היצרן לפזר בעדינות את הקריסטל  מעל המגילה ולרקום לתוכה את הקסם (היצרן והקוסם יכולים להיות אותו אדם, אך אין זה הכרח). הקוסם יסיים את הטלת הלחש (תוך כדי תשלום העלות הרגילה שלו) והיצרן יסיים את לכידתו בתוכה. לאחר מכן היצרן צריך לכתוב את המלל (משפט בעל לפחות עשר מילים) של המגילה תוך שמירה על זהירות על שלמותה – שכן אם תיקרע הקסם יעלם.

מיומנויות נדרשות

תאוריה: מסתורין 4

תאוריה: למדנות 4

קלף 

אבקת קריסטל

השפעה

מאפשר לאחסן כשפים מהמעגל הראשון והשני לשימוש חד פעמי ׁע"י כל אחד (ניתן לאחסן רק קסם שיודעים לעשות)

מגילות קסם פחותות מאפשרות החזקה של קסמים פשוטים בלבד מן המעגל הראשון והשני. לא ניתן לאחסן בהם את הלחשים "מגן המכשף" ו-"קליע קסם", שכן הראשון מוטל כאשר המכשף הוא המטרה, ולא ניתן למקדו במטרה אחרת, והשני יהרוס את המגילה מטבעו של קסם זה. לאחר שבוע הקסם שבמגילה יפוג והיא תהרס.

 

סגירת תפריט