למדנות

תיאור כללי

יופי, אדריכלות, פילוסופיה של הטבע, היסטוריה, שפות, לוגיקה ועוד – מלומדים בעולם של ליברה צוברים ידע לאט ובקפדנות, מאבחנים את האמיתות ומתאימים תיאוריות בהתאם לתצפיות… או להיפך. דרך הספרים מובילה את הדמות להתעסק עם הדרך בה דברים קורים בליברה, לא תמיד בהקבלה גמורה לעולם הרגיל. המדעים הקלסיים מתפקדים בצורה הגיונית, אך מוטה. בין אם מדובר במחקר עבור ידע טהור ובין אם מדובר בניסיון למצוא פתרונות פרקטיים עבור הבעיות של העולם- לשם נכנס המלומד.

דרגות

רמה 1 – הדמות יכולה לייצר חפצים.

רמה 2 – הדמות מתחילה עם יכולת פענוח צפנים.

רמה 3 – הדמות מקבלת התמחות למדנית אחת.

רמה 4 – הדמות יכולה לבטל קלף סיכון אחד במהלך מחקר.

רמה 5 – הדמות מקבלת התמחות למדנית שניה.

רמה 6 – הדמות יכולה לבטל קלף סיכון נוסף אחד במהלך מחקר.

 

מידע לגבי ביצוע מחקרים ניתן למצוא בעמוד זה.

 

תחומי התמחות מלומדים

לשחקנים בעלי נקודות בלמדנות ניתנת האפשרות להשתתף במחקרים מיוחדים ולנצל את כישוריהם על מנת לשפר אותם. תחומי ההתמחות אומנם קבועים, אך השחקן קובע את הסגנון בו הן משוחקות.  בספרייה הלבנה יפורסמו מאמרים ופיסות מידע על העולם המקושרות להתמחויות הללו ותוכלו לתרום להם בעצמכם.

התמחות: אהבת היופי

יצירה והבנה של כמיהות הנפש, יצירת והערכת אומנות על כל סוגיה. שימוש ברכיבים יקרים, תכנון והכרה אינטימית של תודעת הצופה כדי לעורר מחשבות והגות מסוג מסוים. הפיכת מילים לשירה, בישול לקולינריה, עיצוב קתדרלות כך שיביאו יראה מהאלים. יוצרי היופי מקשרים בין היום יומי לרעיונות נשגבים.

התמחות: אומנויות היוצר

הקמה של מבנים, ארגון פרויקטים, יצירה של מערכות מורכבות ופשוטות כאחד. ממצודות על הרים למנגנונים זעירים, היוצרים מתכננים ומתמודדים עם בעיות שמציבים הזמן, המקום והמשאבים. אומני היוצר מתמודדים כל אחד בדרכו עם בעיות ועוקפים אותם בפתרונות חכמים.

התמחות: פילוסופיה של הטבע

הבנה של תהליכים טבעיים בעולם של ליברה – כיצד אנרגיה מומרת בשריפה, למה זרמי אוויר ומים נעים כפי שהם נעים, ומה החוקיות שבתנועת הכוכבים. פילוסופים של הטבע נפרשים על מנעד רחב של רעיונות, שכולם מבוססים על תצפיות והבנה של העולם שסביבם.

התמחות: עולם החי והצומח

העולם של ליברה מלא בעלי חיים וצמחים מכל הסוגים, שחיים בנישות שונות ומשונות. המתמחים בחי וצומח למדו את החיים בעולם של ליברה לעומקם. הם מבינים את אריכות הימים של האלפים, תבניות הצמיחה של קקטוס הסלמנדרה, ואת הסיבה לתסמינים אותם גורם ארס נחש מעמקים.. 

התמחות: חקר הרוח

טיפול בנושאים של תקשורת, שפה ודיעה. חקר הרוח מתייחס להיסטוריה, למילה הכתובה, סיפורי עמים, מיתולוגיה, בנוסף על  פוליטיקה, אתיקה ויחסים בין יצורים חושבים באשר הם. חוקרי רוח מתעסקים לרוב בגבולות האפשר ומנסחים מחדש חוזים חברתיים בהתאם לתרבות ממנה הם מגיעים והאידאלים אליהם הם שואפים.

התמחות: דעת החומר

עיסוק בתכונותיהם של חומרים מוכרים: סלעים, מינרלים, תופעות טבע, היכרות עם החומר המרכיב את העולם הפיזי של ליברה. דעת החומר היא תחום התמחות מוכר ונחוץ- מאלכימאים עד בנאים, ממהנדסים ועד ספנים- דעת החומר היא הבסיס עליו נוצרות המצאות ומכשירים חדשים.

 

 

סגירת תפריט