מחקר אלכימי

בתחילת כל יצירה אלכימית, יגש האלכימאי לעמדת מאסטרי אלכימיה ויפרט בפניהם את החומרים בהם הוא משתמש בשיקוי ואת הטכניקות האלכימיות בהן הוא משתמש כדי למצות אותם. המנחים ימסרו לאלכימאי מעטפה סגורה, בה יפורטו תוצאות עבודתו, בקבוקון עם  פתק ומדבקה, וקלפי רולפליי המציעים אירועים שעשויים להתרחש במהלך משחק הכנת השיקוי.

ניסוי וטעיה

כל אלכימאי חפץ כי שמו יתפרסם בין חבריו כמי שמצא מתכון למרקחת שימושית או כמי שמצא דרך זולה לייצר חומר יקר. המחיר של תהילה זו הוא אין ספור ניסיונות כושלים ומסוכנים של שילוב חומרים אלכימיים שונים.

כל אלכמאי מסוגל לנסות ולהבין לעומק את סוגי ההשפעות המתעוררות בחומר בתגובה לטכניקות אלכימיות שונות. באמצעות תהליך זהיר של ניסוי וטעיה, הוא מסוגל לשלב השפעות בדרך שלא נוסתה קודם כדי להפיק שיקויים עם השפעות חדשות שלא ידועות עדיין בליברה. בנוסף, אלכמאי מסוגל לפתח מתכון אשר מגיע אל אותן ההשפעות של מתכון ידוע באמצעות חומרים אחרים – בתקווה נדירים ויקרים פחות.

סוג כזה של תגליות הוא נדיר ומפרסם את האלכימאי אשר גילה אותן. אלכימאים רבים מקדישים מרץ רב וזהירות מרובה לתהליכים העדינים ולדיונים המדעיים סביב ניסיונותיהם להפיק שיקויים חדשים. לעיתים עיניים לא מנוסות מסוגלות להאיר לאלכימאי ותיק את העבודה באור חדש, ואלכימאים רבים מקפידים לשלב שוליות טריות בסדנאותיהם עבור תובנות אלו.

דוגמה להכנת שיקוי:

אלפרד האלכימאי התקדם במחקרו, הגיע לתובנות חדשות והגיע שלב הניסוי. הוא הצליח להשיג את כל החומרים הדרושים שלו לצורך הניסוי. הוא ניגש לאלכימאי הבכיר בליבון לצורך התייעצות אחרונה ולאישור תחילת הניסוי. האלכימאי הבכיר בוחן בקפידה את הניסוי ומאשר תחילת עבודה. אלפרד יקבל לידיו מעטפה חתומה. כאשר אלפרד יחזור למעבדתו הוא ישלוף את תוצאות המחקר מהמעטפה שקיבל. אלפרד משחק את תהליך הכנת השיקוי תוך שהוא משתמש בטכניקות שפירט במסמך המחקר שלו.

קלפי אירוע

כל שחקן המעוניין להכין שיקויים מורכבים יקבל מעמדת המאסטר מעטפה המכילה קלפי התרחשות.

קלפים אלו מתארים לשחקן מה קורה במעבדתו בזמן הכנת השיקוי.

לדוגמא:

  • צנצנת עם חומר מסוים נופלת ומתנפצת על השולחן, כתוצאה מזה החומר שנמצא בפנים נשפך לאלכימאי על ידיו וגורם לכוויות הדורשות טיפול.
  • שריפה פורצת במעבדה- על האלכימאי לעצור את הניסוי ולכבות את השרפה טרם המשך העבודה- אחרת כל המעבדה תעלה באש.

יש לציין, כי לאף אחד מאירועים אלו לא תהיה השפעה מכאנית, והבחירה באיזו מידה לשחק אותם שמורה לאלכימאי ולשחקנים סביבו.

קלפי חניכה

כל שחקן שיש ברשותו יותר מחמש טכניקות אלכימיות יקבל 3 קלפי חניכה.

דמות זו יכולה לקחת שוליה אלכימית, דמות בעלת לא יותר מ-3 טכניוקת אלכימיות, ללמד אותו את אופן הכנת השיקוי והטכניקות המורכבות יותר וכחלק מאישור השיקוי השחקן המלמד ייתן קלף חניכה וכנגד יוכל לבחור בין לקבל שימוש חוזר בשני חומרים שנוצלו לצורך הכנת השיקוי, או לגלות את ההשפעה של חומר מיוחד.

תרשים זרימה למחקר אלכימי

סגירת תפריט