אימפרית ליראל

אימפרית ליראל ממוקמת ברובה בצפון היבשת המערבית, והיא מקיימת מאחז קטן באיזור החוף הדרום מערבי של יבשת אור. האימפריה גובלת בנורמנד ביבשת הצפונית ובשטחי הסיילה (ישובי אלפי יער) ביבשת המערבית.

אוכלוסית האימפריה מורכבת רובה ככולה מאלפים רמים והיא מונהגת ע”י קיסרות המשליטה חוק נוקשה ומסדירה מעמדות מגובשים ויציבים.

קונפדרצית השייף

השייף מגיעים מקונפדרציה של מדינות קטנות ביבשת הדרום מערבית. אין להם מדינה אחת כאם רבות, והמדינות הללו קשורות זו בזו בקשרי מסחר פוליטיקה וידידות. אין להם תרבות אחת הומוגנית כאם מארג של סיפורים כתובים או מסופרים וספריות רבות שמשמרות את הידע של העבר. הם מאוד אחידים בדבר ההפרדה בין שייף ולא שייף. מלחמות בין השייף הם דבר נדיר ולא רצוי שלרוב נגמר בצורה עוצמתית ומהירה, כמו כל דבר אצל השייף.

אלפי יער

כמו שאר האלפים של יבשת ליראל, אלפי היער הם בעלי אוזניים מחודדות, חיים ארוכים במיוחד בהשוואה לבני האדם וקצב ריבוי איטי יחסית. בקרב מי שבכלל יודע על קיומה של התרבות הזאת, נהוג לקרוא לה ה’סיילא’ – והיא תרבות שבטית עשירה ומגוונת לא פחות מתרבויות אחרות. כמו רוב התרבויות השבטיות שאינן מסוגלות להתחמש ולהתארגן לכדי קבוצות גדולות – הם גם נמצאים בעמדת נחיתות מול קרוביהם מהיבשת – האימפריה של ליראל, רובם יודעים שהאימפריה מעוניינת בשטחים הפוריים שלהם, ומחכה לשעת כושר כדי לכבוש אותם.

איי פסקדור

במקביל לחוף בדרום יבשת אור שוכנים שלושה איים טרופיים מרהיבים ביופיים, פסקדור שמם, ביום בהיר אפשר לראות מהם את קו החוף של אור באופק. מפלאי הבריאה, כך מספרים במסבאות ברחבי היבשת כשבחוץ גשום וקר בערגה לימים חמים, לרוח מלטפת ולהנאות החיים.
חופים לבנים ומי טורקיז בוהקים שזורי ספינות באופק, גבעות אפורות וירוקות ויערות טרופים שוקקי חיים, לצידם מטעים ייחודיים שעוברים בין כפרים וערים צפופות בשיטות חקלאיות מתוחכמות

סגירת תפריט