ממלכות האדם

ממלכת אורוק היתה הממלכה המאוחדת הגדולה ביותר בשטח ממלכות האדם. הממלכה הורכבה מחמש דוכסויות (נורמנד, אדמאן, אליזאן, ואן-הסה וטאנדרול). במהלך אירועי ליבון בשנת 501, המלך הנארד השביעי פרש מתפקידו, ונציגי חמשת הדוכסויות, העיר לייבון ונסיכות פסקדור חתמו על הסכם של הכרה הדדית. בכך התפרקה סופית הממלכה.

שבטי הגבעות

שבטי הגבעות, ראשוני האדם,הכפרים החופשיים, ברברים והרבה שמות אחרים ניתנו לשוכני האדמות מדרום ללייבון. אנשים קשוחים ועקשנים כמו העיזים שהם מגדלים כי רק שניהם מסוגלים לסבול את הקיום הקשה באזור הזה ששאר בני האדם רואים כלא ראוי למחייה. מעטים עושים דרכם לשם אם מהיבשה ואם מהים כי המסחר עם אנשים אלו הוא דל כמו אורח חייהם, לא הרבה ידוע על תרבותם ודתם, אם בכלל יש כזו, מחוסר תקשורת או מחוסר עניין. 

דוכסות אדאמן

דוכסות אדמאן הינה אחת הדוכסויות המרכיבות את ממלכות האדם והיתה, עד שנת 500 לספירת העיר, חלק מממלכת אורוק.הדוכסות גובלת בדוכסויות טאנדרול, אליזאן ונורמנד. הדוכסות ממוקמת מצפון לים הפנימי וגובלת בשטחי האלפים האפלים.

דוכסות נורמנרד

דוכסות נורמנד הינה הדוכסות השניה בגודלה ביבשת אור. הדוכסות חולקת גבולות עם דוכסות אליזאן ודוכסות ואן הסה ועם שטחיה של העיר לייבון. למרות שלא נחשבה לדוכסות הראשית של ממלכת אורוק, דוכסות נורמנד החזיקה בכוח פוליטי רב עד התפרקות ממלכת אורוק.

דוכסות טאנדרול

טאנדרול הינה הדוכסות הצפונית ביותר אשר היתה משוייכת בעבר לממלכת אורוק. הדוכסות גובלת בדוכסויות אדמאן,ואן הסה ואליזאן. פרט לדוכסויות, גובלת הדוכסות בטריטורית האלפים האפלים. לסקרנים אשר רוצים להכניס ידע על טאנדרול כפי שהוא מועבר בידי סוחרים שחיו בין הטאנדרולים, מוזמנים לקרוא את יומנו של שלורג ששהה בעשור האחרון כמעט מחצית מזמנו בשטח הדוכסות.

דוכסות ואן-הסה

דוכסות ואן-הסה הייתה אחת מחמשת הדוכסויות שהרכיבו את ממלכת אורוק עד לפירוקה. הדוכסות שוכנת בחלק המערבי של היבשת הצפונית, ומתחרה עם נורמנד על תואר הדוכסות בעלת קו החוף הארוך ביותר ביבשת. מצדה המזרחי, גובלת ואן-הסה בדוכסות אליזאן, נורמנד וטאנדרול. דוכסות ואן-הסה ידועה בחקלאות שלה, ומספקת חלק נכבד מן התבואה בה משתמשות שאר ממלכות האדם.

דוכסות אליזאן

דוכסות אליזן היא אחת מחמשת הדוכסויות שהרכיבה את ממלכת אורוק. דגלה של הדוכסות מושפע מסמלי האלה אלזאנה, והוא נס השועלה והעורבת. דת המאורות ולכוהנות האלה השפעה רבה בדוכסות. לאורך ההיסטוריה הארוכה שלה, דוכסי אליזן רבים תמכו בהרחבת הכנסייה ברחבי אורוק, מה שזיכה את אנשי הדוכסות במוניטין של מיסיונרים. הדוכסות מימנה מספר מסעות גדולים להפצת הדת ברחבי אורוק, והגיעה אפילו עד לייבון כדי לעשות זאת. נופי המזרח ידועים במבצרים, מגדלים ומנזרי הרים, ונופי המערב ידועים בארץ הנהרות המקשר בין דוכסות טאנדרול לוואן הסה

סגירת תפריט