עמדות שחקנים

עמדה היא המקום הפיזי בו בעל מקצוע מבצע את עיסוקו. לכל בעל מקצוע יש סוג אחר של עמדה. ישנן מספר סוגי עמדות שחקנים בליברה:

סדנא

משמשת דמות בעלת יכולת יצירה ורק בה אפשר בעצם לייצר מוצרים משחקיים (למרות שכדי להמיר סחורות למוצר הולכים ל"עמדת מאסטר כלכלה") ובה עושים את המשחק של הייצור. בסדנא ראוי שיהיו כלי העבודה המשמשים את היוצר בנוסף לשולחן עבודה, כבשן וסדן אם הוא עוסק במתכות, עצים, פטישים ומפסלות, תבניות גבס ליציקה וכד'. ניתן לשדרג חלקים בסדנא באמצעות מתכוני שדרוג. כל סדנא ניתן לשדרג 3 פעמים.

מעבדה

משמשת דמות בעלת יכולת אלכימיה ורק בה אפשר בעצם לייצר שיקויים ומרקחות משחקיים (למרות שכדי להמיר סחורות למוצר הולכים ל"עמדת מאסטר כלכלה") ובה עושים את המשחק של הייצור. במעבדה ראוי שיהיו כלי העבודה המשמשים את האלכימאי בנוסף לשולחן עבודה, גווילי קלף לרשימות ומחקרים, עלי ומכתש, בקבוקים ומבחנות, קדרות ופתיליה וכד'. ניתן לשדרג מעבדה באמצעות מתכוני הנדסה. כל מעבדה ניתן לשדרג 3 פעמים.

מרפאה

משמשת דמות בעלת יכולת רפואה ורק בה אפשר לעשות הרבה מיכולות דמות הרופאה ובה נעשה רוב משחק הטיפול. במרפאה ראוי שיהיו כלי העבודה של הרופא בנוסף למיטה לפצוע, תחבושות וקערת מיים, כלי ניתוח ותפירה, גינת צמחים להרבולוגים מבינכם, כלים שונים ומשונים שנראים לכם מתאימים וכד'. ניתן לשדרג מרפאה באמצעות מתכוני הנדסה.

עמדת מסחר

משמשת דמות בעלת יכולת מסחר ורק בעזרתה ואליה ניתן לבצע הזמנת סחורות בשימוש בקשרי ונתיבי המסחר הזמינים לחברים בעמדה. בעוד שכל אחד יכול להציג את מרכולתו בכל דרך ומקום, רק עמדת מסחר בה רשומים כחברים 3 סוחרים בעלי רמה 3 ומעלה במסחר יכולה לבצע הזמנות. בעמדת מסחר ראוי שיהיו שולחנות ומדפים עליהם מוצגות הסחורות וכלי אכסון שונים, בנוסף שווה לקשט בעוד כל מיני ציוד לא משחקי את העמדה כדי שתראה כמו חנות אמיתית..

דמות אשר אינה מקימה עמדה בתוך המשחק לא תוכל לעסוק בתחום שלה. במקרה זה על הדמות לעשות שימוש בעמדה של דמות אחרת. כל דמות אשר מחזיקה נק' ברפואה/אלכימיה/יצירה יכולה להקים עמדה משחקית ללא תנאים מגבילים.

 

 

שדרוגי עמדות

דמויות בעלות התמחות של מיומנות היוצר יוכלו לבצעה שדרוג על עמדות המשחק. עמדות משודרגות יכולות להקנות יתרונות ביצירה בהן ואף להקנות יתרונות נוספים אשר אינם מצוינים בתיאור השדרוג.

דוגמאות לשדרוגיי עמדות:

  1. כבשן מבודד – חוצה את כמות הפחם הדרושה.
  2. עמדת פיסול מתקדמת- כאשר עושים שימוש במיומנות "פיסול" אפשר להתעלם בדרישת מיומנות אחת (לא הקסמה או הנדסה).
  3. פעמון וואקום – שימוש בטכניקת שריפה מספר פעמים מוסיף רק 5 דק לזמן ההכנה (ללא קשר למספר השימושים).
  4. מעבדה מאובטחת – מונע פגיעה במעבדה או באלכימאי במקרה של תגובה הרסנית.
  5. חממת צמחי מרפא – מכפיל את כמות הצמחים מגינת מרפא בכל יום.

 

הערה – עמדה משודרגת נשארת משודרגת למשחקים הבאים.

נראות עמדות

עמדות משחקיות מרכיבות חלק גדול מהנראות של העיר לייבון והמשחק ליברה. לאור זאת חשוב לנו שהעמדות המשחקיות של שחקנים יראו יפות ומתאימות לעולם. קרי, המעמדות צריכות להיראות כאילו הן בית עסק אמיתי (או לפחות דומה לאמיתי). עמדות שלא יעמדו בתנאים של נראות בסיסית לא יוכלו להשתדרג.

  • מרפאה- מיטת טיפולים (גם מזרון על הרצפה טוב לזה), שולחן עם כלי המקצוע(תחבושות, כלי ניתוח ותפירה מיושנים, קערת מים וכד'), גינה עם אתם הרבולוג (אופציונאלי אבל מוסיף המון).
  • יצירה- סדן (בעיקר אם יש לכם עבודת מתכת) שולחן עבודה עם כלי עבודה, "מוצרים" גמורים או בתהליכי עבודה.
  • אלכימיה- שולחן עבודה עם כלי המקצוע (קדרות, עלי ומכתש, כלי אכסון מלאים בחומרים שונים, בקבוקים שונים וכד').
  • מקדש- מזבח וחפצי קדושה (קערת מים קדושים, מעשנות קטורת, סמלים דתיים וכד') מקום למשתתפים בטקסים.
  • מסחר- שולחן\דלפק וכסא, כלי אחסון המציגים סחורה או תפאורה של "סחורה" (מדפים, תיבות, סלים, שקים וכד')

תג עמדה

על מנת לאפשר שליטה ובקרה של המאסטרים על עמדות השחקנים והשדרוגים השונים שהם כל עמדה תקבל תג עמדה בתחילת המשחק. התג מייצג את עמדה ספציפית אחת. בנוסף לתג העמדה כל שדרוג ששחקנים ירכשו וירכיבו בעמדה שלהם יתווסף לתג.

יש להציג את תג העמדה בכל פעם שמגיעים לעמדת "מאסטר כלכלה".

 

עמדות סחר

יש לקרוא על עמדות סחר תחת דף המסחר

 

סגירת תפריט