אז מה קרה בשנה שחלפה?

ימים גשומים מוזרים שטפו את הקיץ וימי שמש קופחת ייבשו את החורף, החקלאות במשבר למרות שנראה שמזג האוויר מתייצב לאיטו.
הים געש ורעש, ספינות בקושי יצאו אל הים וספינות שייף שהגיעו לרוב בזוגות ועמוסות חיילים מאבטחים דיווחו שהים משתנה, משהו מוזר קורה עם הזרמים והרוחות שגורם לים להיות קשה מאוד לשיט.
יותר מזה, האי ממנו באו הגקו שקע כולו לים ברעידת אדמה גדולה לפי מה שמספרים השייף שמגיעים, גם אזורים נוספים בים קרסו פנימה או התפרצו החוצה מהים בהתפוצצויות געשיות.
מואן הסה ראו רחוק באופק ממערב אש ועשן מיתמרים מהים, יש מלומדים הטוענים שמכמות כזו של התרחשות געשית כנראה שיש שם איים חדשים.
פסקדורים מדווחים על שרטוני חול שהחלו להופיע להם משום מקום בין האיים ליבשת אור.

וסיפורי הזוועה מהצפון, אוי סיפורי הזוועה על יצורי אגדה המשוטטים להם במישורי הקרח השוממים, אי אפשר לדעת אם להאמין או לשלול את הדיווחים על זאבי קרח ענקיים, ומליראל הגיעו דיווחים על ציפורי ענק יורקות אש שנצפו ממערב ע"י שבטי אלפי היער.

היער, זה כבר סיפור ודאי יותר, הוא הפך לגבול אלים בין בני האדם לגקו, כל המתקרב לגבול היער מסתכן במוות מהיר ממטח חיצים או טופריהם של "אנשי הלטאה".

לייבון ואדמאן מדווחים שכריית הקריסטל אמנם ממשיכה בתפוקה גבוהה אך נראה שהמצבורים העצומים שנוצרו לפני שנתיים מתחילים להצטמצם משמעותית ובקרוב נראה שקריסטל הקסם יהפוך לנדיר יותר, מה שמוביל לאגירה המונית שלו ע"י גורמי מסחר ומוסדות קוסמים וחוקרים.

והפוליטיקה כמו קפאה, אליזן כבר שקטה זמן רב, חצייה צורף לנורמנד וחצייה השני חולק בין אדמאן, טאנדרול וואן הסה שכבשו אותה באחד הקרבות היחידים שהיו בעשורים האחרונים בין ממלכות ביבשת אור.
בלייבון ישנה מלכה שלא נראית אבלה מדי על בעלה שנעלם ולא נמצא, שמועות על מקום המצאו באיי פסקדור הן האמינות מבין הסיפורים המופרחים בנושא.
אדמאן מוכת אבל על מותה של הדוכסית אישתו של ואנס אדמאן ע"י אליזני ועל מות פיטר נסקונדר (שלגביו יש שמועות שמותו היה עונש אלוהי על שהוביל את המלחמה על אליזן) בנסיבות לא ברורות ומוזרות ביום שוויון הסתיו האחרון.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט